Wybielanie zębów na jednej wizycie

Jedną z technik stosowanych w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów, które w Polsce staje się coraz bardziej popularne.

Barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny.

W celu poprawy koloru zębów specjaliści UNIDENTU mają do dyspozycji kilka metod. Przed każdym rodzajem wybielania powinno się wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, wymienić nieszczelne i przebarwione wypełnienia (przede wszystkim wykonane z amalgamatu).

Po zabiegu wybielania może również nastąpić konieczność wymiany nieestetycznych wypełnień. Należy wiedzieć, że bezpośrednio po każdym rodzaju wybielania łączenie wypełnień z zębem jest utrudnione. W celu uniknięcia niepowodzeń należy odczekać co najmniej 7 dni od zabiegu wybielania do zakładania wypełnień. Wczesne założenie wypełnień może być niesatysfakcjonujące ze względu na nieodpowiednio dobrany kolor, ponieważ w okresie od 7 do 14 dni po zabiegu zęby delikatnie ciemnieją.

Przeciwwskazaniem do zbiegu wybielania zębów jest:

nadwrażliwość zębów, występowanie próchnicy, nieszczelnych wypełnień oraz wypełnień z amalgamatu, alergia na nadtlenki, ciąża i okres karmienia piersią. Podczas wizyty konsultacyjnej zostaną Państwo szczegółowo zapoznani z technikami wybielania. Nasi specjaliści zaproponują Wam odpowiednią i skuteczną metodę wybielania dostosowaną do występujących przebarwień.